Wesele w stylu rustykalnym

Image

Wesela w stylu rustykalnym, tak popularne za granicą, także i w Polsce stają się trendy. Styl rustykalny jest pełen prostoty i ciepła, dzięki czemu wprowadza swojski, sielankowy nastrój. Najlepszym miejscem na takie wesele jest karczma, stodoła a przede wszystkim jakieś przyjemne miejsce na świeżym powietrzu. Czego potrzebujemy aby przyjęcie zyskało klimat rustykalny? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które mogą być przydatne.

  1. Elementy wystroju

Salę weselną można udekorować zwisającymi tkaninami oraz mnóstwem wiszących światełek. Warto też wykorzystać kolorowe proporczyki, które mogą być uszyte z materiału lub zrobione z papieru.

Image

„Must have” takiego przyjęcia są słoiczki – zarówno małe jak i duże, które przywołują uczucie nostalgii. Na początku mogą nam się wydawać zbyt proste jak na przyjęcie weselne, jednak odpowiednio przystrojone staną się stylowe i eleganckie. Takie słoiki mają wiele zalet – po pierwsze są tanie i dostępne praktycznie wszędzie, a ponadto mają szerokie zastosowanie. Można je wykorzystać np. jako wazony do kwiatów, jako świeczniki czy też nawet jako ramki do zdjęć. Świetnie też będą się prezentować jako szklanki do lemoniady – z dodatkiem papierowej słomki. Aby słoik nabrał wyrazu warto udekorować go kawałkiem lnianego materiału czy też jutą i przewiązać rafią. Taki akcent nada mu charakteru rustykalnego. Zamiast słoiczków można także wykorzystać puszki.

Image

Wszelkiego rodzaju drogowskazy będą doskonałym uzupełnieniem przyjęcia. Nie dosyć, że wyglądają pięknie to dodatkowo wprowadzają element informacyjny dla gości. Oczywiście najlepiej będzie jeśli znaki będą wykonane z drewna, a napisy zostaną namalowane. Do takiego przyjęcia będą również pasowały wszelkiego rodzaju tablice do pisania kredą – najlepiej oprawione w drewniane ramy. Obecnie na rynku można spotkać szeroki wybór takich tablic, w różnych rozmiarach i kształtach. Tablice te mogą służyć jako informacja, ale mogą być także wykorzystane do robienia zabawnych zdjęć z gośćmi.

Image

  1. Dekoracja stołu

Wszystko co pochodzi z natury jest na stole mile widziane. Mogą to być drewniane akcenty np. w postaci podstawków pod numery stołów czy napisów „Panna Młoda” i „Pan Młody”. Barw nadadzą świeże owoce lub warzywa, na które akurat jest sezon. Zamiast tradycyjnych obrusów można użyć lnianego lub położyć na białym obrusie bieżnik jutowy. Jeśli nie zdecydujemy się na taki obrus, to możemy wykorzystać te materiały jako niewielki akcent na stole – np. jako winietki. Szare papierowe torby także wracają tutaj do łask. Można w nie zapakować prezenty dla gości czy też wydrukować na nich menu.

Image

  1. Kwiaty

Zamiast tradycyjnych kwiatów, które kupimy w kwiaciarni, warto wykorzystać polne kwiaty lub te ogrodowe. Wprowadzą one niezwykły klimat podczas przyjęcia, a także zmniejszą nieco budżet ślubny. W zależności od pory roku można wykorzystać np. źdźbła zbóż, słomę, dynie czy zioła.

Image

  1. Zaproszenia

Mogą być wykonane samodzielnie – i tutaj jest pole do popisu dla osób kochających hand-made – z dodatkiem naturalnych akcentów. Wspaniale będą się prezentować na papierze ekologicznym lub szarym. Jako dodatków można użyć koronkę, jutę, suszone kwiaty czy zboża.

Image

  1. Suknia i dodatki Panny Młodej

W wyglądzie Panny Młodej  należy postawić na naturalność, wdzięk i prostotę. Suknia powinna być lekka i zwiewna. Jeśli ktoś lubi koronki to doskonale się tutaj wpasują. Doskonałym dodatkiem będzie delikatny wianek zamiast welonu lub kilka świeżych polnych kwiatów wpiętych we włosy.

Image

  1. Jedzenie

Oczywiście także z dekoracją rustykalną np. tort można postawić na kawałku pnia, a cake popsy przewiązać sznurkiem. Prezentem dla gości może być słoiczek dżemu z domowej spiżarni. 

Image

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s