Jak upleść wianek – wskazówki

Image

 

Krok 1 – należy przygotować niezbędne materiały. Będziemy potrzebować oczywiście kwiatów – takich, które nam się podobają. Oprócz tego należy przygotować mocną nitkę oraz nożyczki.

Krok 2 – Kwiaty przycinamy do długości około 12 cm. Formujemy z nich małe bukiety, które dokładnie związujemy nitką. Średnio potrzeba około 20 takich małych bukiecików.

Krok 3 – 2 bukieciki składamy ze sobą i mocno związujemy nitką, Dodajemy do nich kolejny bukiecik i znów mocujemy. I tak do przywiązania wszystkich 20 bukiecików. Na końcu związujemy ostatni bukiecik z pierwszym. Formując wianek należy pamiętać o tym, aby układać kwiaty do zewnątrz.

Przygotowanie takiego wianka zajmie nam około godziny czasu. Ważne jest aby się nie spieszyć, ponieważ możemy źle przywiązać nitkę i później wianek się rozleci.

Oczywiście jest jeszcze inny sposób na przygotowanie wianka – szczególnie przydatny przy wykonywaniu wianków z większych kwiatów. Należy zaopatrzyć się w drucik, na którym będziemy formować nasz wianek. Z drucika przygotowujemy okrąg równy obwodowi naszej głowy. Następnie mocujemy kwiaty za pomocą krótszych drucików do tego okręgu. Dobrze żeby drucik był w miarę sztywny, tak aby utrzymał ciężar kwiatów. Do mocowania kwiatów wystarczy cienki drucik – najlepiej w kolorze zielonym.

Życzymy Wam fantazji i radości z plecenia wianków. 🙂 Przed nami noc świętojańska, więc umiejętność ta z pewnością się przyda. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s