Wianek z kwiatów do ślubu

Można by powiedzieć, że czasy kiedy kobiety nosiły wianki mamy już za sobą. Ale czy aby naprawdę? Obecnie, kiedy to śluby w stylu rustykalnym stają się coraz modniejsze, wianek na głowie panny młodej jest strzałem w dziesiątkę. Dzięki niemu kobieta wygląda zwiewnie, kobieco i naturalnie. Myśląc o wianku ślubnym przypomina mi się piękny, staropolski ślub Zosi i Tadeusza w “Panu Tadeuszu”. Wprawdzie wianek Zosi był bardzo skromny ale wyglądała w nim dostojnie i wyjątkowo. I o to właśnie chodzi. Wybierając kwiaty do wianka możemy nadać naszej uroczystości określony charakter. Wiosną mogą to być delikatne konwalie, latem kolorowe polne kwiaty z dodatkiem zbóż a jesienią wrzosy. Każda pora roku ma coś pięknego do zaoferowania. Oczywiście można skorzystać z kwiatów, które kupimy w kwiaciarni – przecież te mamy zawsze. Dzięki temu mamy ogromny wybór – zarówno kolorów jak i zapachów – w komponowaniu naszych wianków. Należy jednak pamiętać o tym, że taki wianek nie wytrzyma bardzo długo. Chociaż na czas ślubu będzie wyglądał olśniewająco. A jeśli obawiamy się, że jednak nie – to można jeszcze pomyśleć o wianku ze sztucznych kwiatów, który wygląda równie pięknie – jeśli oczywiście jest dobrze wykonany. Z pewnością wielu gości pomyśli, że został zrobiony z żywych kwiatów. Dodatkową zaletą takiego wianka jest jego ekologiczność. 🙂

Wianki możemy także wykorzystać do dekoracji – np. zamiast typowych kwiatów na stołach możemy położyć wianki, a w środku świece bądź numer stołu. Świetnie będę się również prezentowały w kościołach przy ławkach, zawieszone na delikatnych wstążkach.

Jeśli kochamy naturalność i chcemy uzyskać efekt lekkości to wianek na głowie z pewnością pozwoli nam wprowadzić taki klimat podczas przyjęcia.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z naszej sesji oraz inspiracje znalezione w sieci.

Image

Image

Image

Image

Inspiracje z sieci:

Image

Image

Zdjęcie powyżej:
Fotograf: Agnieszka Cudak; Produkcja sesji: abcslubu.pl

ImageImageImageImageImageImage

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s