Jak spędzić Dzień Dziecka

Już jutro dzień dziecka. 🙂 Jeśli mamy dzieci to warto przygotować dla nich coś wyjątkowego na ten dzień. A jeśli nie mamy to może warto przygotować coś wyjątkowego dla samego siebie? Bo przecież każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. 🙂

Przygotowując coś dla dziecka warto dokładnie przemyśleć cały dzień. Bo nie chodzi tu tylko o to, żeby podarować jakiś prezent. Dla dziecka ważniejszy jest czas i obecność rodzica. Dlatego najlepszym sposobem, jeśli to jest możliwe, jest spędzenie ze sobą całego dnia. Dnia, który będzie obfitował w różnego rodzaju atrakcje. Można oczywiście gdzieś wspólnie wyjść, ale jeszcze lepsze będzie wspólne zrobienie czegoś. Zrobienie czegoś, na co podczas codziennego dnia nie mamy czasu. Oczywiście niespodzianki są bardzo mile widziane. Dzieciaki kochają przecież niespodzianki.

Pierwszą rzeczą jaką możemy zrobić to laurka. Przyzwyczailiśmy się do tego, że to dzieci robią laurki swoim rodzicom.     A co gdyby w ten dzień było odwrotnie? Gdyby napisać dziecku kilka miłych słów, takich, które będzie sobie później mogło ciepło wspominać.

Wymyślając plan takiego dnia warto wziąć pod uwagę zainteresowania naszego dziecka. Jeśli uwielbia Spidermana, to można mu przygotować np. ciastko z podobizną tego bohatera. Takie małe akcenty na pewno zostaną na dłużej zapamiętane, aniżeli otrzymanie zabawki, która po jakimś czasie będzie leżeć w kącie.

Jeśli jest ładna pogoda to można się wybrać na piknik, na który przygotujemy ulubione smakołyki. Na świeżym powietrzu można robić wiele ciekawych rzeczy z dzieckiem – np. grać w badmintona, zrobić turniej gier planszowych, puszczać latawce, bawić się w chowanego.  Wspaniałym przeżyciem może być także zabawa w poszukiwaczy skarbu. Wcześniej należy ukryć gdzieś skarb, przygotować mapkę i jakieś zadania do wykonania. Zabawa z pewnością będzie udana.

Jeśli mieszkamy w domu z ogrodem można wspólnie zaplanować budowę domku na drzewie. Prawie każde dziecko marzy o takim domku. A jeśli nie mamy drzewa to można zbudować chociażby szałas indiański.

tent

Natomiast gdy zostaniemy zmuszeni do pozostania w domu możemy się pokusić o wspólne gotowanie lub pieczenie ciasteczek. Wbrew pozorom nie jest to zajęcie tylko dla dziewczynek. Chłopcy również lubią spędzać czas w kuchni – jeśli wspólnie z rodzicami mogą coś zrobić.

Doskonałym zakończeniem dnia może być mini sesja zdjęciowa upamiętniająca ten wyjątkowy dzień. Warto przygotować jakieś specjalne stroje i dodatki – tak aby było wesoło i kolorowo. Jeśli nie boimy się o aparat pozwólmy także dziecku  wykonać kilka zdjęć – z pewnością bardzo się ucieszy.

Życzymy wszystkim kreatywnych pomysłów i wspaniałej zabawy w ten dzień! 🙂

Image

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s